Twitch Partnerlik Kazancı Şartlarını Değiştirdi!

 Twitch Partnerlik Kazancı Şartlarını Değiştirdi!

Twitch bağlı kuruluş kazanç gereklilikleri nihayet yayıncılar lehine güncellendi. Yayın devi, nitelikli üyelere gelir pastasından daha iyi pay sağlayan yeni bir ortaklık programı duyurdu. Yeni ortaklık programı avantajları, birkaç yıldır yürürlükte olan 50/50 modelinin aksine, yayıncılara 70/30 gelir payı sunuyor. Yayıncılar pazarda büyük bir paya sahip olacak.

1 Ekim’den itibaren izlenebilecek olan yeni program, yayıncılardan yüksek talep alacak. İş ortaklarının programa 12 ay boyunca otomatik olarak kaydolabilmeleri için art arda 3 ay boyunca en az 350 yinelenen ücretli aboneliğe sahip olmaları gerekir. İyi haber şu ki, bir üye bu eşiğin altına düşse bile 12 ay boyunca programda kalacak.

 

Twitch Partnerlik Kazancı Artacak

Twitch’e göre Temmuz, Ağustos ve Eylül aylarında uygunluk kriterlerini karşılayan yayıncılar programa kaydolacak ve Ekim ayında bilgilendirilecek. Twitch üye kazançlarındaki bu değişiklik, yayıncıların kanallarından para kazanma yönteminde tartışmalı bir değişiklik yapıldıktan hemen sonra geldi.

Twitch, bir logonun ekranda ne kadar yer kaplayabileceğini ve sponsorlukların ekranda kalıcı olarak gösterilip gösterilmeyeceğini sınırlayan yeni kurallar önerdi. Topluluk, gelir üzerinde yıkıcı bir etkiye sahip olabileceği için bu potansiyel kısıtlamaları hızla reddetti, ancak Twitch, bu değişiklikleri tamamen terk etmeden önce kuralların yanlış anlaşıldığını söyledi.

“Dün, yayın gelirlerini artırmak için sponsorlarımızla çalışma yeteneğimizi etkileyen yeni markalı içerik yönergeleri yayınladık. Bu politikalar hem size hem de Twitch’e zararlıdır, bu nedenle bunları hemen kaldırıyoruz. Sponsor Gemileri, bir yayıncının büyümesi ve gelir elde etme yeteneği ve hiçbir şey sizi bir sponsorla doğrudan ilişki kurmaktan alıkoyamaz.”

Tepkiniz nedir?
Beğen
0
Beğen
Efsane
0
Efsane
Hahaha
0
Hahaha
Şaşkın
0
Şaşkın
Düşünceli
0
Düşünceli
Kızgın
0
Kızgın
Yorum Yap