Yaz sezonu Laptop kullanıcılarının kesinlikle yapması gerekenler!

Yazın gelmesiyle birlikte laptop kullanıcıları için ısınma sorunları da başladı. İşte dizüstü bilgisayarınızı nasıl soğutacağınız...
 Yaz sezonu Laptop kullanıcılarının kesinlikle yapması gerekenler!

Yaz aylarında dizüstü bilgisayar kullanıcıları için büyük bir yük. Sıcaklıklar yükseldikçe, dizüstü bilgisayarların aşırı ısınması kaçınılmazdır. Tabii ki, bu performans düşüşü gibi sorunları da beraberinde getiriyor. Bu içerik ayrıca dizüstü bilgisayarınızı nasıl soğutacağınızı da açıkladı.

Laptop soğutma yöntemleri!

Yaz aylarında dizüstü bilgisayarların ısınmasının ana nedeni aşırı ortam sıcaklığıdır. Dizüstü bilgisayarlardaki elektronik bileşenler çalışma sırasında ısı üretir. Bu ısı da fan tarafından uzaklaştırılır, ancak dışarıdaki hava da sıcaksa ısının aktarılması zor olacaktır. Aslında bu, dizüstü bilgisayarın ısınmasına neden olur ve makinenin içindeki soğutma fanları onu soğutmaya yetmeyebilir.

Laptop soğutma yöntemleri!

Dizüstü bilgisayarınız ısındıkça, içindeki elektronik bileşenler basitçe “küçülecektir”. Bu, önemli performans düşüşüne yol açar. Bu nedenle, bir dizüstü bilgisayar kullanıyorsanız, cihazınızı serin tutmak ve daha verimli kullanmak için soğuk tutmak iyi bir fikirdir. Şimdi dizüstü bilgisayarın nasıl soğutulacağına geçelim.

Termal macun yenileyin

İşlemci ile grafik kartı ve soğutucu arasında boşluk var. Ne yazık ki bu boşluk doldurulamıyor. Bu noktada fonksiyonel termal macun boşluğu doldurur ve ısı transferi için bir ortam görevi görür. Ancak zamanla termal macun kurumaya ve işlevselliğini kaybetmeye başlayacaktır.

Termal macun yenileyin

Bu nedenle laptopunuzun işlemcisi ve ekran kartı eskidikçe termal macunu değiştirmenizde fayda var. Her 6-7 ayda bir güncellemenizi öneririz. Bu da dolaylı olarak performansı artırır.

Bir soğutucu satın alın

Dahili soğutma sistemi yeterli gelmeyebileceğinden, dizüstü bilgisayarınızın altına bir soğutucu takmayı düşünebilirsiniz. Bu, dizüstü bilgisayarınızın daha verimli bir şekilde soğumasını sağlar. Ancak bu noktada soğutucu seçimi yaparken kaliteli olmasına dikkat etmelisiniz. Aksi takdirde yarardan çok zarar verebilirsiniz.

Bir soğutucu satın alın

Çünkü internette satılan soğutucuların çoğu pek bir işe yaramıyor. Bu nedenle güvenilir markaları tavsiye etmek mantıklıdır. Dizüstü bilgisayarlar için soğutma yöntemlerinden biridir.

Bu yazıda, dizüstü bilgisayarınızı nasıl soğutacağınızı tartıştık. Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz Aşağıdaki yorumlar bölümünde ne düşündüğünüzü bize bildirin.

Tepkiniz nedir?
Beğen
0
Beğen
Efsane
0
Efsane
Hahaha
0
Hahaha
Şaşkın
0
Şaşkın
Düşünceli
0
Düşünceli
Kızgın
0
Kızgın
Yorum Yap