Forum SEO Ayarı nasıl yapılır?

 Forum SEO Ayarı nasıl yapılır?

Arama motoru optimizasyonu (SEO) hakkında düşündüğünüzde, otomatik olarak web sitenizin veya web sayfanızın sıralamasını iyileştirmek için çeşitli stratejiler düşünürsünüz. Ancak genel olarak inanmadıkları şey, topluluk forumlarının bile bu uygulamaları belirli bir standart dahilinde kolayca uygulayabileceğidir.

Evet, diğer web siteleri gibi trafik çekmek için forumlarınıza SEO stratejileri uygulayabilirsiniz. Bu; blog, forumlarınıza SEO uygulamak için en iyi ipuçlarından bazılarını sağlar.

Forumlar eskisi kadar aktif bir alan değil ama yine de kullanıcıların ilgisini çekiyor. Bir tür mikro sosyal ağ olan forumlar, kendi başlarına çok güçlü sosyal gruplar olabilir. Elbette bunu başarmak için forum SEO uygulamalarına ihtiyacınız var.

Arama Motorları Neyi Ön Planda Tutar?

Arama Motorları Neyi Ön Planda Tutar?

Forum görünürlüğünüzü artırmak için temel ipuçlarını anlamanın ilk adımı, arama motorlarının ne istediğini gerçekten anlamaktır.

Google gibi arama motorları, web sitelerinin Google arama sonuç sayfalarında (SERP’ler) nerede görüneceğini belirlemek için sıralama algoritmalarını kullanır. Hedefiniz SERP’lerin ilk sayfasında görünmek olduğundan, SEO’nuzu optimize etmek için Google’ın algoritma potasına ne koyduğunu bilmek önemlidir. Bu, Google’ın sıralama konumunuza katkıda bulunan hem sayfa içi hem de sayfa dışı SEO faktörlerini dikkate aldığı anlamına gelir. Forum siteleri de bu açıdan farklı değildir. Forum sayfaları için tamamen aynı SEO terimleri geçerlidir.

Sayfa dışı SEO, esas olarak sosyal medya ve bağlantı kurma yoluyla daha fazla trafik oluşturmak için bir web sayfasının veya web sitesinin tanıtımıyla ilgili etkinlikleri optimize etme uygulamasıdır. Buna karşılık, sayfa içi SEO, hem bir web sayfasının içeriğini hem de web sayfasının arkasındaki HTML kodunu optimize eden teknikleri ifade eder. Her ikisi de arama motorları tarafından öncelik verilen çalışmalardır.

Trafiği Artırmak İçin İpuçları

Genel olarak, forumlarda yüksek SERP sıralamaları oluşturmanın iki anahtarı vardır. Kaliteli içerik ve popülerlik. İşte forum SEO’nuzu geliştirmenize yardımcı olacak üç ipucu.

Açık Forum Oluşturun

İçeriği görüntülemeden önce kayıt olmayı gerektiren forumlar, SEO için büyük bir zorluk teşkil eder. Kullanıcıların kaydolmasını gerektiren forumlar, içeriği görüntülemenin tek yolu olduğu için genellikle daha fazla üyeye sahiptir, ancak aynı zamanda daha yüksek bırakma oranlarına sahiptir. Ancak bunun tersi de doğrudur. Açık olan faktör, kullanıcıya sunduğunuz şeydir.

İnsanların kaydolmakla uğraşmamaları ve yanıtları Google’da başka bir yerde bulmaya çalışmaları da mümkündür. Muhtemelen başka bir yerde de bulacaksınız. Ancak, bu olasılık muhtemelen üyelere özel forumları kapatma riskine değmez.

Açık forumlar ise içeriklerini tüm internet kullanıcılarının erişimine açar. Açık forumlar genellikle daha yüksek katılım oranlarına sahip olduğundan ve yüksek katılım oranları SERP sıralamaları üzerinde olumlu bir etkiye sahip olduğundan, bu, içeriğinizin keşfedilebilirliğini artırır. Ancak, forumları açık bırakırsanız spam riskiyle karşı karşıya kalırsınız, bu nedenle moderatörlerinizin iyi bir iş çıkardığından emin olmanız gerekir. Modlar, giden bağlantı istenmeyen postalarına her zaman dikkat etmelidir.

Temiz Bir Kod Sağlayın

Forumunuz dağınıksa, yüklenmesi zorsa veya mobil cihazlarda yanıt vermiyorsa, arama sıralamanız zarar görür. Bu tür sorunları önlemek için modern kodlama standartlarını kullanarak kodunuzu temiz tutun. Bu, forumun taranabilirliğini en üst düzeye çıkarır ve botların sitenin derinliklerine inmek için dahili bağlantıları kullanmasına izin verir.

Forumunuzu Bağlayın ve Tanıtın

SEO kısa vadeli bir çözüm değil, uzun vadeli bir stratejidir. Sonuçlar zaman alır ve yukarıdaki adımların bazılarını veya tümünü yapmak size bir gecede ön sayfa SERP sonuçları vermez. Bu konuda sabırlı olmalı ve sonuç almak için yukarıdaki işlemleri yapmaya devam etmelisiniz.

Forumlarınızı bağlamak ve tanıtmak, topu yuvarlamanın ve ivme kazanmanın harika bir yoludur ve başarıya giden sürenizi hızlandırmaya yardımcı olur. Forumunuz hakkında ne kadar çok kişi bilirse, o kadar fazla trafik alırsınız. Ne kadar çok trafiğiniz olursa, sıralamanız o kadar iyi olur.

 

Tepkiniz nedir?
Beğen
0
Beğen
Efsane
1
Efsane
Hahaha
0
Hahaha
Şaşkın
0
Şaşkın
Düşünceli
0
Düşünceli
Kızgın
0
Kızgın
Yorum Yap