Wise, Türkiye’deki Hizmetlerinin Çoğunu Durduruyor

 Wise, Türkiye’deki Hizmetlerinin Çoğunu Durduruyor

Uluslararası para transferleri için kullanılan Wise, son aylarda Türkiye’deki hizmetleriyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Şirket, düzenlemelerin bazı işlemleri kısıtladığını söyledi.

Uluslararası ödemeler ve harcamalar sunan bu şirketin kullanıcılarına bugün bir e-posta gönderildi. Wise, yerel düzenlemelere atıfta bulunarak çoğu işlemin askıya alındığını söyledi.

30 Ağustos’tan sonra birçok hizmet duruyor

Twitter kullanıcısı Serdar Özbilen tarafından paylaşılan bir görsel, Wise’ın kullanıcıya gönderdiği bir e-postayı gösteriyor. Mesaj, şu anda yeni hesap bilgilerini alamadığımızı ve Türk banka hesabımızdan Wise-TRY bakiyemize para ekleyemediğimizi belirtir.

Ancak 30 Ağustos’tan sonra birçok işlemin gerçekleştirilemeyeceğini de sözlerine ekledi. Buna aşağıdaki hizmetler dahildir:

  • Farklı para birimlerinde para tutmak için yeni bakiyeler ve kumbaralar açılamayacak.
  • Bakiyeler arasında dönüşüm yapılamayacak
  • Mevcut Wise bakiyelerine para eklenemeyecek
  • Bakiyelerden transfer yapılamayacak
  • Wise’a para alınamayacak. Bu, sahip olunan Wise hesabının çalışmayı durduracağını ve gönderilen herhangi bir paranın gönderen kişiye iade edileceği anlamına geliyor.

30 Ağustos’tan sonra iki şey yapabileceksiniz. Biri Wise hesabınızdan kalan parayı banka hesabınıza çekebilme, diğeri ise Wise aracılığıyla Türk banka hesabınızdan uluslararası transferler yapabilme.

Tepkiniz nedir?
Beğen
0
Beğen
Efsane
0
Efsane
Hahaha
0
Hahaha
Şaşkın
0
Şaşkın
Düşünceli
1
Düşünceli
Kızgın
0
Kızgın
Yorum Yap